Nottingham: Udany start Konty

Pewne zwycięstwo Brytyjki w pierwszej rundzie.

Rozstawiona z numerem czwartym Johanna Konta nie miała żadnych problemów, by przed własną publicznością awansować do 2. rundy turnieju WTA w Nottingham. Brytyjka bardzo pewnie pokonała Kurumi Narę 6:2, 6:3 po godzinie i 4 minutach i jest to bardzo dobre rozpoczęcie trawiastej części sezonu.

Reprezentantka gospodarzy była niemal murowaną faworytką w tym starciu i od samego początku miała dużą przewagę nad Japonką. Już w pierwszym gemie doszło do przełamania i kontynuując swoją skuteczną grę po kilku kolejnych minutach było już 4:1. Konta nie miała problemów, by dokończyć tego seta wygrywając 6:2.

W drugiej partii mieliśmy podobny scenariusz, ponieważ po raz kolejny w pierwszym gemie doszło do przełamania na korzyść Brytyjki. Pełnej kontroli spotkania ciąg dalszy i w zasadzie Kurumi Nara nie miała ani jednej szansy na powrót do tego meczu. Brak argumentów z jej strony, co zostało wykorzystane przez Johannę, która pewnie zamknęła ten mecz 6:3.

W 2. rundzie Johanna Konta zmierzy się ze swoją rodaczką Heather Watson, która także w dwóch setach pokonała Danielle Lao.