Nottingham: Wygrane faworytek.

Osaka i Rybarikova w drugiej rundzie.

Pierwszy dzień turnieju WTA w Nottingham okazał się bardzo dobry dla rozstawionych z numerem drugim Magdaleny Rybarikovej oraz trzecim Naomi Osaki, które mimo 3 setów awansowały do 2. rundy. W niej natomiast nie zobaczymy turniejowej „ósemki” Camilii Giorgi na rzecz Dalili Jakupović.

Spotkanie Naomi Osaki z Sachią Vickery rozpoczęło zmagania w pierwszym dniu turnieju i od zapowiadało się na niespodziankę, gdyż to Amerykanka okazała się lepsza w pierwszej partii wygrywając 6:3, lecz na tym jej dominacja się skończyła. Od drugiego seta Japonka grała już znacznie lepiej, trafiała w kort z dużą siła, z czym kompletnie nie poradziła sobie Vickery i w kolejnych setach ugrała zaledwie 3 gemy przegrywając to starcie 6:3, 1:6, 2:6.

Tak dobrze nie poszło natomiast innej rozstawionej Camili Giorgi, która zanotowała dość słabe spotkanie z Dalilą Jakupović. Od początku bardzo równy spotkanie, jednak to Serbka była o krok z przodu. Co prawda o losach pierwszego seta decydował tie-break, to w drugim Włoszka zagrała dużo słabiej od rywalki. Zbyt dużo niewymuszonych błędów przyczyniło się zatem do łatwej porażki 6:7, 2:6.

Dwóch setów do awansu potrzebowała również Vera Lapko mierząca się z Janą Fett w jednym z ciekawszych pojedynków pierwszego dnia. Mecz był bardzo wyrównany, jak się na to zanosiło, jednak lepsza w decydujących momentach okazała się Białorusinka, gdyż to ona wygrała tie-break pierwszego seta. W drugiej partii przegrywała już 2:4, a jednak zdołała wygrać 4 gemy z rzędu i pokonać Janę Fett 7:6, 6:4.

Na zakończenie dnia na korcie pojawiła się Magdalena Rybarikova, a po drugiej stronie siatki Gabriela Ruse. Słowaczka w tym starciu była murowaną faworytką, co pokazała od samego początku wygrywając pierwszy set 6:0. W drugim zaliczyła mały przestój, od stanu 3:3 popełniła zbyt dużo prostych błędów i Rumunka zdołała straty odrobić. Przewaga Rybarikovej była jednak zbyt duża, w decydującej odsłonie meczu znów posyłała piłki z dużą precyzją, co przyniosło łatwe zwycięstwo 6:0, 3:6, 6:1.