Stuttgart: Raonić w 2. rundzie.

Dwu setowe zwycięstwo Kanadyjczyka na start.

Rozstawiony z numerem siódmym Milos Raonić udanie inauguruje sezon trawiasty pokonując Mirzę Basicia w pierwszej rundzie turnieju ATP 250 w Stuttgarcie. Kanadyjczyk zakończył ten mecz w dwóch setach 7:6, 6:2 po godzinie i 24 minutach, dzięki czemu awansował do kolejnej fazy tej imprezy.

Kanadyjczyk mimo, iż był wyraźnym faworytem miał spore problemy. W pierwszej partii Bośniak bardzo pewnie spisywał się w polu serwisowym i choć rywal miał szanse na przełamanie, to w kluczowych momentach był bardzo skuteczny. Udanie doprowadził do tie-breaka, gdzie miał piłki meczowe, ale ostatecznie to Raonić zakończył tego seta.

W drugiej odsłonie tej rywalizacji poszło już zdecydowanie łatwiej, a Basić już nie był taki skuteczny. Aż dwukrotnie stracił własne podanie, a sam był bez żadnych szans na przełamanie powrotne. Milos grał dużo lepiej, skuteczniej i pewniej, popełniał mniej błędów, co pozwoliło na łatwe zamknięcie tego meczu 6:2.

W drugiej rundzie rywalem Milosa Raonicia będzie Marton Fucsovics, który również w dwóch setach pokonał Denisa Kudlę.