Federer: Jestem zadowolony z tego, jak zagrałem

Federer: Jestem zadowolony z tego, jak zagrałem

Szwajcar skomentował swój powrót do rozgrywek.


Roger Federer w środę rozegrał pierwszy mecz po trwającej prawie trzy miesiące przerwie – jak wiadomo, wicelider rankingu ATP po raz drugi z rzędu wraz ze swoim sztabem szkoleniowym podjął decyzję, iż rezygnuje z rywalizacji na kortach ziemnych (ominął między innymi wielkoszlemowy turniej Roland Garros), przez co miał sporo czasu wolnego od zmagań na zawodowych kortach.

Reprezentant Szwajcarii w środę rozegrał pierwszy mecz po dłuższej przerwie, a jego stawką był awans do ćwierćfinału imprezy rangi ATP 250 Mercedes Cup rozgrywanej na kortach trawiastych w Stuttgarcie. Rywalem Federera była Mischa Zverev, który nieoczekiwanie wysoko postawił poprzeczkę faworyzowanemu rywalowi i zdołał urwać mu nawet seta! Wicelider rankingu ATP na pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał, że powrót do gry po takim okresie jest niezwykle trudny. – Trzy miesiące to bardzo długi czas, dłuższy niż przerwa pomiędzy sezonami. Przez tak długi okres możesz zapomnieć, jak to jest rozgrywać prawdziwy mecz. Punkt po punkcie musisz zachowywać koncentrację. Ale dzięki własnemu wysiłkowi i wsparciu kibiców udało mi się dojść do szczęśliwego końca – zaczął.

– Pierwszy set był frustrujący i trudny. Nie wykorzystałem w nim kilku szans – analizował. – Jednak taki jest tenis na trawie. Różnicę może zrobić jedno uderzenie po taśmie, minięcie czy jakiś półwolej. Ale im dłużej trwał mecz, tym grałem lepiej i to jest fakt, na którym mogę budować swoje podstawy.

– W pewnym momencie udało mi się odnaleźć swój rytm. Jestem zadowolony z tego, jak zagrałem i że wróciłem do rozgrywek. Po tym, jak przegrałem dwa ostatnie mecze, dobrze jest znów wygrać. To dla mnie świetny początek – zakończył popularny „Maestro”.

Federer jeszcze nie poznał swojego rywala, z którym przyjdzie mu się zmierzyć w niemieckich zawodach. Będzie nim lepszy w czwartkowym pojedynku pomiędzy Guido Pellą a Prajneshem Gunneswaranem. Turniej Mercedes Cup jest niezwykle ważny w kontekście najnowszego notowania rankingu ATP. Jeśli reprezentant Szwajcarii w Stuttgarcie dojdzie przynajmniej do finału, to w poniedziałek zdetronizuje Rafaela Nadala na pozycji najlepszego tenisisty świata.

Maders 2018-06-14 09:57:05
TRANSMISJE
20.06, 16:00 Polsat Sport Extra Noventi Open
20.06, 17:00 Polsat Sport News Fever-Tree Championships
21.06, 08:30 Polsat Sport Extra Noventi Open
21.06, 12:30 TVP Sport Nature Valley Classic
21.06, 13:00 Polsat Sport News Fever-Tree Championships
21.06, 14:00 Polsat Sport Noventi Open