Nottingham: Zmienne szczęście rozstawionych.

Osaka i Buzarnescu z awansem, porażka Rybarikovej.

Trzeci dzień turnieju WTA w Nottingham to poza porażką Magdaleny Fręch pojedynki rozstawionych, które ze zmiennym szczęściem spisały się w 2. rundzie. W ćwierćfinale zobaczymy Naomi Osakę oraz Mihaelę Buzarnescu, natomiast na 1/8 finału swój udział w tej imprezie kończy Magdalena Rybarikova.

Jako pierwsza na korcie pojawiła się rozstawiona z numerem piątym Mihaela Buzarnescu, a jej rywalką była Irina Falconi. Rumunka była wyraźną faworytką tego starcia, co udowodniła bardzo szybko w pierwszym secie, jednak słabszy moment w drugim secie pozwolił Amerykance na wyrównanie strat. Potrzebowano zatem trzeciej partii do wyłonienia ćwierćfinalistki, ale znów znacznie lepsza była Buzarnescu i to ona zwycięża ten mecz 6:3, 5:7, 6:3.

W trzech setach zakończyło się także spotkanie Magdaleny Rybarikovej z numerem drugim i Mony Barthel, jednak tu doszło do dużej niespodzianki.Po wyrównanej pierwszej partii „brejka” dokonała Niemka i choć nic na to nie wskazywało objęła prowadzenie. W drugiej odsłonie meczu wszystko już wróciło do normy i bardzo szybko Słowaczka wyrównała straty, lecz nie zdołała tego dokonać w decydującej partii kiedy przegrywała już 2:5 i ostatecznie to Niemka wygrała ten mecz 6:3, 1:6, 7:5.

Problemów nie miała natomiast rozstawiona z „trójką” Naomi Osaką, która bardzo pewnie pokonała Denisę Allertovą. Co prawda Japonka potrzebowała trochę czasu, by wejść w ten mecz, to w decydujących momentach pierwszej partii podkręciła tempo i pewnie ją wygrała. Drugi set to już kontrola od początku do końca i w pełni zasłużone zwycięstwo 6:3, 6:2.