Stuttgart: Pouille i Lopez w 2. rundzie.

Zwycięstwa faworytów w trzecim dniu turnieju.

Trzeci dzień turnieju ATP 250 w Stuttgarcie poza porażką Denisa Shapovalova okazał się bardzo dobry dla faworytów. Swoje mecze pewnie zwyciężyli rozstawieni z „dwójką” Lucas Pouille oraz numer ósmy Feliciano Lopez. Z awansu mogą cieszyć się także Benoit Paire, Denis Istomin, a takze Maximilian Marterer.

Zdecydowanie najłatwiejszą drogę do kolejnej rundy miał Feliciano Lopez, który w trzeciego dnia nie pojawił się na korcie. Jego mecz został przeniesiony po pierwszym secie z poprzedniego dnia, a na drugi dzień Victor Troicki na kort już nie wyszedł. Mecz zakończył się zatem wynikiem 6:1 i kreczem Serba.

Niecałą godzinę na korcie spędził również Lucas Pouille, który był zdecydowanym faworytem w starciu z Rudolfem Mollekerem. Niemiec co prawda miał chrapkę na kolejną niespodziankę, jednak mimo wyrównanego pojedynku musiał uznać wyższość Francuza. Mecz miał bardzo szybkie tempo, a przełamanie w obu setach dała gładkie zwycięstwo Pouille 6:3, 6:4.

Po raz kolejny udanie zaprezentował się Denis Istomin i tym razem nie miał problemów z pokonaniem Floriana Mayera. Od początku prowadził grę, był agresywniejszy podczas wymian i nie popełniał tyle błędów, co reprezentant gospodarzy. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej partii, nie miał większych problemów ze zdobywaniem kolejnych gemów, dzięki czemu zwyciężył 6:3, 6:4.

Z awansu może cieszyć się także Benoit Paire, który do pokonania Taylora Fritza potrzebował trzech setów. Po wyrównanej pierwszej partii pokpił nieco sprawę i musiał uznać wyższość rywala w tie-breaku, lecz w kolejnych setach był już znacznie bardziej skuteczny. Świetnie trzymał podanie, a do tego wykorzystywał swoje szanse i to on okazał się lepszy 6:7, 6:3, 6:2.

Trzech setów do awansu potrzebował również Maximiian Marterer. Dość nieoczekiwanie problemy sprawił mu Viktor Galovic, który wygrał pierwszą partię, jednak w kolejnej już nie wytrzymał presji po równej grze. Niemiec był postacią wiodącą w tym meczu od drugiego seta, lecz to trzeci set został przez niego zdominowany, przez co zwyciężył 3:6, 6:4, 6:1.