Majorka: Fręch znów lepsza od Diatchenko

Polka jest o krok od awansu do turnieju głównego.

Magdalena Fręch w niedziele po raz kolejny potwierdziła, że ma przepis na wygrywanie z Vitalią Diatchenko. Obie tenisistki w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju rangi WTA Mallorca Open spotkały się po raz czwarty w tym sezonie i nadal niepokonana jest nasza zawodniczka.

Zgodnie z przewidywaniami reprezentantka Polski od samego początku była stroną przeważającą, co szybko miało swoje odniesienie na tablicy wyników. Łodzianka przede wszystkim nie miała problemów z wygrywaniem własnego podania, co było kluczowe w kontekście wywalczenia pozytywnego rezultatu.

Fręch pewnie wygrała premierową odsłonę i równie dobrze radziła sobie w drugim secie. W jego trakcie Diatchenko z powodu kontuzji poprosiła o przerwę medyczną. Ta jednak chyba nie dała oczekiwanych efektów, bowiem Rosjanka tuż przed końcem postanowiła zrezygnować z dalszej rywalizacji.

Polska zawodniczka wygrała to spotkanie 6:3, 5:2 i w poniedziałek powalczy o awans do głównej drabinki Mallorca Open. 20-latka zmierzy się z faworyzowaną Alison Riske.