Roger Federer zdobył 98. tytuł

Reprezentant Szwajcarii w finale MercedesCup pokonał Milosa Raonica 6/4, 7/6 (3).

Roger Federer [1] w niedzielnym finale MercedesCup (pula nagród €729,340) spotkał się na korcie z Milosem Raonicem [7]. W partii otwierającej to spotkanie wielokrotny triumfator imprez wielkoszlemowych przełamał 27-latka w trzecim gemie i ta przewaga wystarczyła mu, żeby po 33 minutach wyjść na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga odsłona była bardzo wyrównana. Tym razem obydwaj zawodnicy mocno pilnowali swoich gemów serwisowych i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim 36-latek z Bazylei stracił tylko 3 punkty i wygrał ten pojedynek w 2 setach 6/4, 7/6 (3). Było to czternaste starcie tych tenisistów i po raz jedenasty lepszy był Szwajcar.

Dla Federera jest to już 98. turniejowe zwycięstwo w karierze i trzecie wywalczone w tym sezonie. Za triumf w niemieckich zmaganiach otrzyma €117,030 i 250 punktów, dzięki którym powróci od poniedziałku na najwyższą pozycję w rankingu ATP. Ze Stuttgartu Roger pojedzie do Halle.

Natomiast dla notowanego obecnie na 35. pozycji w światowej klasyfikacji Milosa był to pierwszy finał od maja 2017 roku. Teraz Kanadyjczyk weźmie udział w imprezie Fever-Tree Championships. Tam w pierwszej rundzie finalista Wimbledonu 2016 zmierzy się z kwalifikantem.