1. dzień zmagań pań w Birmingham

Awans wywalczyły: Kristina Mladenovic, Daria Gavrilova, Naomi Osaka i Magdalena Rybarikova.

W pierwszej rundzie w Birmingham Kristina Mladenovic zmierzyła się z Kateriną Siniakovą. Reprezentantka Francji gładko przegrała pierwszego seta, ale później zmobilizowała się i odwróciła losy tego meczu. Ostatecznie triumfatorka French Open 2016 i Australian Open 2018 w deblu wygrała 1/6, 6/2, 6/4.  Jej następną przeciwniczką będzie Magdalena Rybarikova.

Słowaczka sprawiła dziś niespodziankę i okazała się mocniejsza od rozstawionej z numerem 3 Karoliny Pliskovej. Pojedynek trwał godzinę i zakończył się wynikiem 6/2, 6/3. Kristina Mladenovic i Magdalena Rybarikova zmierzą się ze sobą po raz trzeci. Na razie zeszłoroczna półfinalistka Wimbledonu prowadzi w bilansie ich zmierzeń 2-0.

Dalej gra także 25. w rankingu WTA Daria Gavrilova. Australijka rozegrała dobry mecz i w pierwszej rundzie Nature Valley Classic (pula nagród $936,128) w dwóch setach wyeliminowała Dominikę Cibulkovą. O awans do ćwierćfinału tej imprezy z cyklu Premier powalczy z Johanną Kontą lub rozstawioną z numerem 4 Petrą Kvitovą.

Gładką wygraną zanotowała 18. w światowej klasyfikacji Naomi Osaka. Tegoroczna zwyciężczyni z Indian Wells potrzebowała zaledwie 54 minut, aby rozprawić się z Katie Boulter. 21-letnia brytyjska tenisistka, która wystąpiła w drabince głównej dzięki dzikiej karcie, ugrała zaledwie trzy gemy. Teraz Japonka spotka się z kwalifikantką lub Elise Mertens.