Den Bosch: Gasquet sięgnął po tytuł

W starciu reprezentantów Francji lepszy był ten bardziej doświadczony.

W niedzielę kibiców reprezentacji Francji czekała nie lada gratka! Dwóch zawodników z tego kraju przystąpiło do walki o końcowy triumf w zawodach rangi ATP 250 Libema Open rozgrywanych na kortach trawiastych w Den Bosch. W starciu Richarda Gasqueta z Jeremym Chardym górą był ten pierwszy, który zarazem wygrał pierwszy tytuł od dwóch lat.

Gasquet od pierwszych minut spędzonych na korcie był stroną przeważającą, co potwierdził szybkim przełamaniem i triumfem w premierowej odsłonie. Drugi set był bardziej wyrównany, przez co rozstrzygnięcie poznaliśmy dopiero po rozgrywce tie-breakowej. W niej znów znać o sobie dało doświadczenie starszego z reprezentantów Francji, który popełnił mniej błędów i mógł się cieszyć z końcowego triumfu.

Gasquet pokonał Chardy’ego 6:3, 7:6(3) i po raz pierwszy od dwóch lat i po raz 15. w karierze zapisał na swoim koncie triumf rangi ATP. Tym samym Gasquet zakończył serię młodszego rodaka na dziewięciu z rzędu wygranych meczach.