Halle: Podsumowanie 1. dnia turnieju.

Thiem i Bautista w 2. rundzie.

W pierwszym dniu turnieju ATP w Halle obyło się bez większych niespodzianek. Bardzo pewnie spisali się rozstawieni z numerem trzecim Dominic Thiem oraz z „czwórką” Roberto Bautista-Agut. Swoje spotkania wygrali także Robin Haase oraz Yuichi Sugita, co jest już drobną niespodzianką.

Zmagania rozpoczęły się od rywalizacji Robina Haase, który w ostatnim momencie odwrócił losy meczu z Joao Sousa. Po przegranej pierwszej partii przegrywał także w drugiej, z przewagą „brejka” Portugalczyk prowadził już 5:3, ale zmarnował 3 piłki meczowe i przegrał ten set 5:7. Po wyrównanej walce w trzecim secie to Holender ostatecznie okazał się lepszy i to on zwyciężył 4:6, 7:5, 6:4.

W tym samym momencie toczyła się walka pomiędzy Roberto Bautista-Agutem, a Janem-Lennardem Struffem, w której Hiszpan poradził sobie bardzo dobrze. Po równej pierwszej partii, gdzie obaj mieli swoje okazje i wygranej wyżej notowanego zawodnika, w drugiej poszło już dużo łatwiej. Przeważał na korcie i wypunktował Niemca 6:4, 6:1.

Dwóch setów do awansu potrzebował również Dominic Thiem, jednak Michaił Jużny był bliski urwania seta w tym starciu. Austriak prowadził grę i mając przełamania kontrolował przebieg spotkania, lecz doszło do momentu dekoncentracji i Rosjanin zdołał wyrównać. Sam miał dwie piłki setowe, ale po tie-breaku przegrywał już 0:1, a w drugiej odsłonie meczu nie miał już większych szans i przegrał 6:7, 2:6.

Niespodzianką jest natomiast zwycięstwo Yuichi Sugity nad Maximilianem Marterem. Japończyk lepiej prezentował się w pierwszej partii, dużo pewniej w polu serwisowym, co przełożyło się także na początek drugiego seta. Prowadził już 3:1, lecz od tego momentu Niemiec złapał wiatr w żagle i wyrównał stan rywalizacji. W decydującym starciu miał jednak zbyt duże problemy ze swoim podaniu i aż trzykrotnie stracił podanie przegrywając 4:6, 7:5, 3:6.