Magdalena Fręch poza Mallorca Open

Alison Riske była przeciwniczką Polki w finałowej rundzie kwalifikacji.

Rozstawiona w eliminacjach do Mallorca Open (pula nagród $250,000) z numerem 10 Magdalena Fręch o wejście do drabinki głównej zagrała w poniedziałek ze sklasyfikowaną na 61. miejscu w rankingu WTA Alison Riske. Pojedynek nie rozpoczął się po myśli naszej reprezentantki.

Ostatnio dobrze dysponowana 27-latka pewnie zdobywała w otwierającej odsłonie punkty i pomimo, że raz straciła własnego gema, sama zdobyła przewagę 3 przełamań i po 31 minutach prowadziła 1:0 w setach. W drugiej odsłonie Fręch wywalczyła gema przy podaniu Riske i dzięki temu udało się jej odskoczyć już na 5/3.

Amerykanka nie dopuściła nawet do piłek setowych i wypracowała remis na po 5. Końcówka należała jednak do 20-latki, która po godzinie i 26 minutach wyrównała wynik na po 1 w setach. Niestety, w decydującej partii notowana na 117. lokacie w światowej klasyfikacji Polka zdołała wywalczyć tylko 2 gemy i musiała uznać wyższość 6 lat starszej Alison, która rozprawiła się z nią w 3 setach 6/3, 5/7, 6/2.

Debiutująca w hiszpańskich zmaganiach Magdalena za udział otrzyma € 823 i 12 punktów. Teraz Polka poleci do Londynu, gdzie weźmie udział w kwalifikacjach do wielkoszlemowego Wimbledonu. Będzie to dla niej pierwszy start w tej prestiżowej imprezie.