Elina Svitolina awansuje w Birmingham

Po trzysetowej batalii rozstawiona z numerem 2 Ukrainka wygrała z Donną Vekic.

Elina Svitolina w pierwszej rundzie Nature Valley Classic (pula nagród $936,128) zmierzyła się z Donną Vekic. Panie spotkały się ze sobą po raz czwarty. Do tej pory Chorwatka jeszcze nigdy nie urwała seta bardziej utytułowanej rywalce.

Pierwsza partia przebiegła błyskawicznie. 23-latka urodzona w Odessie dwukrotnie przełamała swoją przeciwniczkę, a sama nie musiała bronić ani jednego break pointa. Po niecałych 30 minutach pewnie zamknęła ją wynikiem 6/1.

Tegoroczna ćwierćfinalistka Australian Open dobrze rozpoczęła kolejną odsłonę i szybko objęła prowadzenie 3/1. Wtedy 55. w rankingu WTA Donna Vekic zmobilizowała się i zapisała na swoim koncie pięć gemów z rzędu. Tym samym wyrównała wynik w setach na po jeden.

W trzeciej partii większość gemów była rozstrzygana na przewagi. W decydujących momentach lepsza była tegoroczna triumfatorka z Rzymu i to przeważyło o jej awansie do kolejnej fazy imprezy rozgrywanej w Birmingham. Rozstawiona z numerem 2 Elina Svitolina po godzinie i 32 minutach odniosła zwycięstwo 6/1, 3/6, 6/1.

W drugiej rundzie stoczy pojedynek z Alize Cornet, która wyeliminowała Ekaterinę Makarovą. Na razie Ukrainka prowadzi w bilansie ich zmierzeń 3-2. Ich ostatnie starcie miało miejsce w tym sezonie w Madrycie, gdzie mocniejsza okazała się obecnie 5. rakieta świata.