Halle: Pewne zwycięstwo Federera.

Szwajcar bez problemu w 2. rundzie.

Rozstawiony z numerem pierwszym Roger Federer nie miał większych problemów w swoim pierwszym spotkaniu turnieju ATP w Halle. Reprezentant Szwajcarii bardzo pewnie pokonał Aljaza Bedene 6:3, 6:4 i po godzinie i 13 minutach awansował do 2. rundy niemieckiej imprezy.

Szwajcar był murowanym faworytem tego starcia i bardzo pewnie rozpoczął pojedynek z Brytyjczykiem. Już w drugim gemie meczu po pięciu szansach zdołał przełamać rywala, a pewność jego serwisu była na tyle wysoka, że Bedene nie miał szans na powrót do tego starcia. Sam musiał się jeszcze bronić przed kolejnym „brejkiem”, lecz ostatecznie ugrał 4 gemy.

Druga odsłona tego pojedynku już nieco bardziej wyrównana, obaj trzymali swoje podanie i zapowiadało się na tie-break. Roger czarował na korcie, do tego był bardzo konsekwentny, a to doprowadziło Szwajcara do celu. W jednym z ostatnich momentów doszło do przełamania na 5:4 i pewnie zakończył ten mecz.

W 2. rundzie Roger Federer zmierzy się z Benoit Pairem, który również w dwóch setach pokonał Steve Johnsona.