Majorka: Tomljanović znów lepsza od Linette

Chorwatka po raz drugi w tym sezonie pokonała naszą rodaczkę.

Magda Linette nie może być zadowolona z inauguracji sezonu gry na trawie w jej wykonaniu. Reprezentantka Polski w pierwszej rundzie turnieju rangi WTA Mallorca Open musiała uznać wyższość Alji Tomljanović, która pewnie pokonała ją w dwóch setach.

Reprezentantka Chorwacji już od samego początku tego spotkania przeszła do ofensywy, a najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, że już w drugim gemie jej łupem padło pierwsze przełamanie. Wprawdzie Linette przy stanie 2:4 odrobiła straty, ale następnie znów przegrała własne podanie, co tym razem kosztowało ją zarazem przegranie całego seta.

Oblicze gry nie odmieniło się w drugiej partii – o jej losach zadecydowało jedno przełamanie, które Tomljanović zdobyła w siódmym gemie. Następnie Chorwatka miała kilka okazji do zakończenia tego meczu, ale wykorzystała dopiero dziewiątą piłkę meczową i triumfowała 6:3, 6:4.