Halle: Słaby występ Nishikoriego.

Japończyk żegna się z turniejem w 2. rundzie.

Rozstawiony z numerem siódmym Kei Nishikori bardzo słabo zaprezentował się w starciu z Karenem Czaczanowem w ramach 2. rundy turnieju ATP w Halle. Rosjanin okazał się dużo lepszy od wyżej notowanego rywala wygrywając to spotkanie 6:2, 6:2 po godzinie i 18 minutach, dzięki czemu awansował do ćwierćfinału tej imprezy.

Reprezentant Japonii był faworyzowany w tym starciu, jednak od początku nie prezentował się zbyt dobrze. Miał spore problemy z własnym serwisem i już w pierwszym gemie stracił podanie, a to nie był koniec kłopotów. Pod koniec pierwszej partii doszło do kolejnego „brejka” i Nishikori ugrał zaledwie 2 gemy.

W drugiej odsłonie meczu gra Japończyka nie uległa zmianie, natomiast Czaczanow prezentował się bardzo solidnie i przede wszystkim skutecznie. Przebieg drugiego seta identyczny jak pierwszy, doszło do dwóch przełamań w pierwszym i siódmym gemie, dzięki czemu Rosjanin bardzo pewnie zamknął ten mecz 6:2.

W ćwierćfinale na Karena Czaczanowa czeka już Roberto Bautista-Agut, który także w dwóch setach pokonał Robina Haase.