Nadal: Moje oczekiwania są wysokie

Nadal: Moje oczekiwania są wysokie

Hiszpan zabrał głos tuż przed startem Wimbledonu.


Pomimo, że Rafael Nadal to nie jest specjalista od gry na kortach trawiastych, to jednak zawsze jest on brany pod uwagę, jeśli chodzi o listę zawodników, którzy mają szansę na triumf w wielkoszlemowym Wimbledonie. Podobnie jest także w tym roku – wprawdzie Nadal na kortach trawiastych w 2018 roku nie rozegrał ani jednego oficjalnego  spotkania, to jednak nie przeszkadza to w stawianiu go w gronie faworytów.

– Czuję się dobrze. Wimbledon to wyjątkowy turniej. Od zawsze lubię tu być. Oczywiście to, że nie zagrałem w Londynie, nie jest dla mnie korzystne – zaczął wicelider rankingu ATP, który do gry na kortach trawiastych przygotowywał się na Majorce, a także rozegrał jeden pokzowy mecz – przeciwko Australijczykowi Matthewowi Ebdenowi. – Czułem smutek, że musiałem się wycofać z turnieju w Londynie, ale nie zagrałem tam, bo miałem za sobą wyczerpujący sezon gry na kortach ziemnych. Nie mam już 20 lat i muszę rozważnie planować swój kalendarz startów. Moje ciało potrzebowało odpoczynku i powolnej adaptacji do nawierzchni trawiastej – mówił zawodnik pochodzący z Manacor.

Aktualnie drugi zawodnik świata został zapytany o to, w jakiej formie się znajduje. Dziennikarze jednak było zawiedzeni, gdyż reprezentant Hiszpanii nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie. – Kiedy przyjeżdżam na Rolanda Garrosa, wiem czy gram dobrze, czy nie. Przed US Open trochę w mniejszym stopniu potrafię to ocenić, ale i tak w większym niż tutaj. Wimbledon to taki turniej, przystępując do którego nie potrafisz określić, jak grasz, nawet jeśli przed początkiem rozegrasz trzy mecze. Tutaj musisz znaleźć pewność siebie w trakcie turnieju bądź na treningach.

– Każdy wie, że zwycięstwo w tym turnieju było jednym z moich marzeń. Ten wygrany finał z 2008 roku, po dwóch wcześniejszych przegranych, miał duży wpływ na moją karierę. Satysfakcja, jaką czułem po tym zwycięstwie, jest nieporównywalna z niczym innym – zakończył tenisista, który poznał już pierwszego rywala w Wimbledonie. Jego premierowym oponentem będzie doświadczony Izraelczyk Dudi Sela.

Maders 2018-07-01 08:49:50
TRANSMISJE
18.02, 12:00 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships
18.02, 20:30 Polsat Sport Rio Open
18.02, 23:00 Polsat Sport Rio Open
19.02, 00:10 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships
19.02, 06:00 Polsat Sport Extra Brasil Open
19.02, 08:00 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships