Federer czuje presje przed Wimbledonem

Federer czuje presje przed Wimbledonem

Szwajcar do tegorocznej edycji turnieju przystępuje jako obrońca tytułu.


Kto, jeśli nie Roger Federer, ma być uznawany za największego faworyta tegorocznej edycji Wimbledonu? Trudno znaleźć lepszego kandydata – reprezentant Szwajcarii to aktualnie najlepszy tenisista świata, obrońca tytułu sprzed roku, a także zawodnik, który turniejami w Stuttgarcie i Halle potwierdził, iż jest w bardzo dobrej formie!

Federer na konferencji prasowej poprzedzającej Wimbledon przyznał, że zrezygnowanie z gry na kortach ziemnych było świetnym rozwiązaniem, na którym wyłącznie skorzystał. Na dodatek Szwajcar zdradził, że po maratonie meczów w Stuttgarcie i Halle czuł się zmęczony. – Trzy miesiące, podczas których nie grałem w czasie sezonu gry na kortach ziemnych, dały mi wiele dobrego. Na początku tygodnia byłem nieco zmęczony po dziewięciu meczach, jakie rozegrałem w 12 dni w Stuttgarcie i w Halle, ale teraz czuję się dobrze  – zaczął.

Popularny „Maestro” w tym roku na Wimbledonie zagra po raz 20. w karierze i stanie przed szansą zdobycia dziewiątego tytułu. – Zeszłoroczne zwycięstwo w było czymś niesamowitym. Wygrałem ten turniej po raz ósmy w karierze. Nikt tego nie zrobił wcześniej, nawet mój idol Pete Sampras. To, że wróciłem i wygrałem praktycznie 15 lat od pierwszego sukcesu, i jeszcze nie straciłem nawet seta, było wyjątkowe, nie do uwierzenia. Przez całe dwa tygodnie grałem świetnie, zwłaszcza w finale przeciwko Ciliciowi.

Lider rankingu ATP na konferencji prasowej nie ukrywał, że występ w tym turnieju oraz zaszczyt gry na korcie centralnym jest dla niego czymś, co powoduje zdenerwowanie. – Muszę przyznać, że czuję się nieco zdenerwowany. To wielka sprawa – wyjawił. – Kort centralny to mityczne miejsce. Kiedy wchodzisz, by tam grać, zawsze czujesz niepewność i zdajesz sobie sprawę, że wszystkie oczy są zwrócone na ciebie.

– To nie jest drugi dzień czy jakaś tam środa, kiedy np. podczas US Open rozgrywasz mecz I rundy. Jakby nie patrzeć, tutaj rozpoczynasz turniej. To sprawia, że możesz czuć nerwy. Ale uwielbiam to i nie mogę się tego doczekać. To zawsze ekscytujące doznanie – zakończył zawodnik, który rywalizację rozpocznie od meczu z Dusanem Lajoviciem.

Maders 2018-07-02 07:48:48
TRANSMISJE
18.02, 12:00 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships
18.02, 20:30 Polsat Sport Rio Open
18.02, 23:00 Polsat Sport Rio Open
19.02, 00:10 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships
19.02, 06:00 Polsat Sport Extra Brasil Open
19.02, 08:00 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships