Williams pochwaliła rywalkę z I rundy

Williams pochwaliła rywalkę z I rundy

Amerykanka musiała się sporo natrudzić, aby awansować do drugiej rundy.


Wimbledon to turniej. podczas którego Serena Williams święciła największe sukcesy w swojej karierze. Nie będąc gołosłownym wystarczy napisać, iż triumfowała w tych zawodach siedmiokrotnie. Amerykanka w poniedziałek, za sprawą wygranej nad Arantxą Rus, zrobiła pierwszy krok, aby zbliżyć się do tego osiągnięcia w tegorocznej edycji zawodów.

Pomimo, że była liderka rankingu WTA triumfowała w dwóch setach, to jednak był to dla niej niezwykle trudny mecz. Holenderka bardzo wysoko postawiła poprzeczkę i zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. – Nie wiem czy czuję ulgę, czy nie, ale po prostu cieszę się, że nadal jestem w rywalizacji. Ona rozegrała niewiarygodny mecz – nigdy nie widziałam, żeby grała aż tak dobrze! Nie grałam najlepiej, jak potrafię, ale najważniejsze jest to, że osiągnęłam to, co chciałam – powiedziała Williams tuż po meczu.

Poniedziałkowy mecz to dla Williams był powrót na korty trawiaste, bowiem po raz ostatni na nich zaprezentowała się w 2016 roku. – Minęło wiele miesięcy, ale to nadal wspaniałe uczucie grać na tych kortach. Nawierzchnia jest zdecydowanie inna, więc ponownie muszę się do niej przyzwyczaić – powiedziała Williams, która w drugiej rundzie zmierzy się z mało znaną Viktoriyą Tomovą.

Maders 2018-07-03 07:58:16
TRANSMISJE
18.02, 12:00 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships
18.02, 20:30 Polsat Sport Rio Open
18.02, 23:00 Polsat Sport Rio Open
19.02, 00:10 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships
19.02, 06:00 Polsat Sport Extra Brasil Open
19.02, 08:00 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships