Muguruza nie obroni tytułu na Wimbledonie!

Muguruza nie obroni tytułu na Wimbledonie!

Triumfatorka poprzedniej edycji londyńskiego szlema nieoczekiwanie odpadła z rywalizacji.


Garbine Muguruza w tym roku przed wielkoszlemowym Wimbledonem wyłącznie raz wystąpiła na kortach trawiastych – w Birmingham nie zrobiła na nikim wrażenia dobrą formą, bowiem już w drugiej rundzie musiała uznać wyższość Barbory Strycovej. Podobnie sytuacja miała się na Wimbledonie – reprezentantka Hiszpanii także zmagania zakończyła na drugiej rundzie, lecz tym razem jej pogromczynią okazała się Alison van Uytvanck. Porażka jest na tyle bolesna, że Hiszpanka w Londynie broniła zeszłorocznego tytułu.

Muguruza już od samego początku miała problemy z dobrze grającą van Uytvanck, jednak nie przeszkodziło jej to w wygraniu premierowej odsłony. Hiszpanka zapisała tę partię na swoim koncie, mimo, że przegrywała w niej nawet 2:4. Utrata prowadzenia nie załamała reprezentantki Belgii, która w kolejnym secie radziła sobie jeszcze lepiej – tym razem jednak zachowała koncentrację do samego końca, co pozwoliło jej wyrównać stan gry.

Trzeci set natomiast był spektaklem jednej aktorki i o dziwo nie była to Muguruza. Van Uytvanck od samego początku przejęła inicjatywę i szybko wypracowała sobie przewagę. Nic na to poradzić nie mogła Muguruza, która wydawała się niezwykle bezbronna.

Koniec końców doszło do niespodzianki i van Uytvanck pokonała Muguruzę 5:7, 6:2, 6:1. Tym samym reprezentantkę Hiszpanii czeka spora utrata punktów w rankingu WTA. Natomiast van Uytvanck o awans do czwartej rundy powalczy z Anett Kontaveit.

Maders 2018-07-05 22:13:04
TRANSMISJE
18.02, 12:00 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships
18.02, 20:30 Polsat Sport Rio Open
18.02, 23:00 Polsat Sport Rio Open
19.02, 00:10 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships
19.02, 06:00 Polsat Sport Extra Brasil Open
19.02, 08:00 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships