Wimbledon: Ciężka przeprawa Rafy Nadala.

Hiszpan awansował do trzeciej rundy.

Rozstawiony z numerem drugim Rafael Nadal nie bez problemów przebrnął przez drugą rundę tegorocznego Wimbledonu. Hiszpan pokonał Michaiła Kukuszkina 6:4, 6:3, 6:4, lecz mecz trwał aż 2 godziny i 26 minut. Nie mniej jednak turniejowa „dwójka” zachowała szansę na na tytuł i awansowała do 3. rundy londyńskiej imprezy.

Rafa był zdecydowanym faworytem tego pojedynku i wszystko zaczęło się po jego myśli. Szybkie prowadzenie 3:0 i wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą, ale gdy zeszła presja z Kukuszkina, zdołał straty odrobić i prowadzić wyrównaną walkę. Ostatecznie musiał uznać wyższość Hiszpana w pierwszej partii, ale swoją grą dawał nadzieję na dobre widowisko.

W drugim secie został jednak zdominowany przez Nadala, który świetnie serwował i pewnie wyszedł na prowadzenie 2:0. Trzecia odsłona tej rywalizacji zaczęła się już nieco inaczej, Kazach przełamał rywala i w końcu objął prowadzenie z przewagą „brejka”. Choć szybko przewagę oddał i uległ Rafie w trzech setach pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Rywalem Rafaela Nadala w 3. rundzie będzie Alex De Minaur, który dość niespodziewanie pokonał Pierre-Hugues Herberta w czterech setach.