Wimbledon: Szybkie zwycięstwo Djokovicia.

"Rozgrzewka" Serba w drugiej rundzie.

Novak Djoković nie miał najmniejszych problemów w swoim drugim spotkaniu na trawiastych kortach Wimbledonu. Dwunasty tenisista turnieju spisał się świetnie pokonując 6:1, 6:2, 6:3 Horacio Zeballosa w zaledwie godzinę i 31 minuty, dzięki czemu awansował do 3. rundy londyńskiej imprezy.

Od początku starcia Novak Djoković był mocno zdeterminowany do szybkiego zwycięstwa i od pierwszej piłki narzucił mocne tempo. Dominował na korcie, co przełożyło się na dwukrotne przełamanie w pierwszej partii i oddając rywalowi zaledwie gema objął prowadzenie 1:0.

Nie zbyt wiele zmieniło się w dalszej fazie meczu, Serb ponownie dwa razy zanotował „brejka” i prowadząc 4:0 mógł dołożyć jeszcze jedną „cegiełkę”, ale Zeballos wybrnął z tej beznadziejnej sytuacji wygrywając 2 gemy w drugim secie. Przewaga „Nole” była tak duża, że choćby na moment Argentyńczyk nie mógł pomyśleć o niespodziance i oddając serwis w pierwszym gemie trzeciej partii był o krok od porażki, do której doszło kilkanaście minut później.

W trzeciej rundzie Novak Djoković zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Kylem Edmundem lub Bradleyem Klahnem.