Wimbledon: Wawrinka odpadł w 2. rundzie

Szwajcar musiał uznać wyższość Thomasa Fabbiano.

W pierwszej rundzie Wimbledonu trzykrotny triumfator imprez wielkoszlemowych wyeliminował Grigora Dimitrova. W kolejnej rywalem 224. w rankingu ATP Stana Wawrinki był Thomas Fabbiano. Tenisiści zmierzyli się ze sobą po raz pierwszy.

W pierwszym secie Thomas Fabbiano dysponował trzema break pointa, ale nie był w stanie ich wykorzystać. Stan Wawrinka nie miał żadnej okazji, aby przełamać rywala i doszło do tie breaka. W nim Szwajcar dysponował czterema piłkami setowymi, ale ostatecznie mocniejszy okazał się Włoch, który po prawie godzinie gry zamknął otwierającą partię wynikiem 7/6 (7).

Druga odsłona potoczyła się szybciej. 133. rakieta świata dominowała na korcie, a Stan Wawrinka nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki.Thomas Fabbiano zdobył gema przy serwisie rywala i utrzymał tę przewagę do samego końca. Zawodnik urodzony w San Giorgio Ionico wygrał drugiego seta 6/3 i zbliżył się do końcowego triumfu.

Trzecia partia była bardzo zacięta. Panowie szli równo i trudno było ocenić kto okaże się lepszy. Przy stanie 7/6 (7), 6/3, 5/6 40:40 przy serwisie Thomasa Fabbiano mecz został przerwany z powodu deszczu. Dziś zawodnicy wrócili na kort, aby dokończyć zmierzenie. Spotkanie nie potrwało już zbyt długo. Po 2 godzinach i 46 minutach reprezentant Włoch odniósł zwycięstwo 7/6 (7), 6/3, 7/6 (6).

Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z numerem 31 Stefanos Tsitsipas lub Jared Donaldson. Natomiast Stan Wawrinka za udział w drugiej rundzie otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 63,000 oraz 45 punktów.