Wimbledon: Federer w czwartej rundzie.

Szwajcar bez straty seta melduje się w kolejnej fazie turnieju.

Rozstawiony z numerem pierwszym Roger Federer nie miał problemów w kolejnym starciu i bardzo pewnie awansował do 4. rundy tegorocznego Wimbledonu. Szwajcar pokonał Jana Lennarda Struffa 6:3, 7:5, 6:2 po godzinie i 37 minutach, a jego rywalem w następnym meczu będzie Adrian Mannarino.

Reprezentant Szwajcarii nie chciał tracić sił na ewentualne granie czterech czy pięciu setów, dlatego wyszedł na kort mocno zdeterminowany. Co prawda Niemiec serwował bardzo dobrze, to w pierwszej partii Federer był niesamowicie skuteczny i skorzystał z jednej okazji, jaką sobie wywalczył i pewnie objął prowadzenie.

Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg, Struff robił co mógł, by doprowadzić do tie-breaka, a tam powalczyć o zwycięstwo, lecz w ostatnim momencie stracił podanie. Porażka w takim stylu mocno podcięła skrzydła Niemcowi, co bez skrupułów wykorzystał Szwajcar, który dwukrotnie przełamał rywala i bardzo pewnie zakończył to spotkanie.

Spotkanie z Adrianem Mannarino w 4. rundzie londyńskiej imprezy z pewnością łatwe nie będzie, gdyż Francuz pokazał się z dobrej strony pokonując Daniła Miedwiediewa w pięciu setach.