Wimbledon: Kubot i Melo nie obronią tytułu.

Polak i Brazylijczyk kończą rywalizację w tegorocznym Wimbledonie.

Rozstawieni z numerem drugim Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie obronią tytułu na Wimbledonie. Na ich drodze już w drugiej rundzie stanęli Jonathan Erlich i Marcin Matkowski, którzy zwyciężyli w tym spotkanie 6:7, 6:4, 7:6, 7:6, dzięki czemu po 3 godzinach i 42 minutach awansowali do 1/8 finału londyńskiej imprezy.

Polak i Brazylijczyk byli faworytami w tym spotkaniu, jednak ich forma w tym roku nie jest rewelacyjna. Mecz od początku był bardzo wyrównany, obie pary świetnie trzymały serwis, choć to Matkowski z partnerem mieli więcej z gry. Pierwszy set padł łupem Kubota i Melo po tie-breaku, lecz w drugim nastąpiło wyrównanie ze strony Izraelczyka i Polaka.

W dwóch kolejnych partiach decydowały już tie-breaki, w których skuteczniejsi byli Erlich i Matkowski, natomiast do gry drugiej pary turnieju można było mieć wiele. W czwartej partii byli o krok od wyrównania stanu rywalizacji na 2:2, lecz wynik 6:3 w „dogrywce” i 4 piłki setowe okazały się zbyt mała zaliczką, która została roztrwoniona w słabym stylu.

W 3. rundzie Jonathan Erlich i Marcin Matkowski z Julio Peraltą i Horacio Zeballosem lub Divijem Sharanem i Artemem Sitakiem.