Wimbledon: Halep przegrała z Hsieh!

Wimbledon: Halep przegrała z Hsieh!

Liderka w sobotę zmierzyła się z dobrze dysponowaną oponentką.


Simona Halep przed turniejem była główną faworytką do triumfu w Wimbledonie, ale jej szanse wzrosły po kilku dniach, w których z rywalizacją pożegnały się najwyżej rozstawione zawodniczki. Su-Wei Hsieh zagrała na tyle dobrze, że liderka rankingu WTA podzieliła los innych zawodniczek z czołówki!

Akurat pierwszy set raczej nie wskazywał, aby ten mecz miałby się potoczyć nie po myśli Halep. Reprezentantka Rumunii już w gemie otwarcia uzyskała przełamanie, ale jej rywalka natychmiast odrobiła straty. Turniejowa „jedynka” następnie jeszcze kilka razy wychodziła na prowadzenie, ale kluczowy moment miał miejsce przy stanie 5:3, kiedy to przypieczętowała sobie triumf w premierowej odsłonie.

Druga partia nie rozpoczęła się po myśli Halep, która po kilku minutach przegrywała 1:3. Wprawdzie Rumunka odrobiła straty, to jednak następnie znów wróciła do gorszej gry, co pozwoliło jej tajwańskiej rywalce doprowadzić do wyrównania w setach.

Natomiast trzecia odsłona była najbardziej chaotyczna – Halep szybko wyszła na prowadzenie, ale następnie je straciła. Przy stanie 5:4 miała nawet piłkę setową, z której nie skorzystała, a chwilę później przegrywała nawet 5:6. Rumunka miała szansę na doprowadzenie do wyrónania, ale Hsieh poradziła sobie z presją i kolejna ogromna niespodzianka stała się faktem.

Hsieh wygrała 3:6, 6:4, 7:5 i awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu, tym samym ustanawiając swój najlepszy wynik w tych zawodach. Tajwanka o awans do ćwierćfinału powalczy z Elise Mertens bądź Dominiką Cibulkovą.

Maders 2018-07-07 16:33:05
TRANSMISJE
18.02, 12:00 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships
18.02, 20:30 Polsat Sport Rio Open
18.02, 23:00 Polsat Sport Rio Open
19.02, 00:10 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships
19.02, 06:00 Polsat Sport Extra Brasil Open
19.02, 08:00 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships