Wimbledon: Kerber pewnie pokonała Osakę

Wimbledon: Kerber pewnie pokonała Osakę

Doświadczona Niemka pewnie awansowała do czwartej rundy Wimbledonu.


Faworytki seryjnie odpadają z wielkoszlemowego Wimbledonu, a Angelique Kerber radzi sobie w tych zawodach bardzo dobrze i wyrasta na jedną z najpoważniejszych kandydatek do końcowego triumfu. Tenisistka polskiego pochodzenia swoje wysokie aspiracje potwierdziła w sobotę, kiedy to nie miała problemów z pokonaniem dobrze dysponowanej Naomi Osaki.

Kerber była minimalną faworytką starcia z Osaką, ale zapewne nikt, albo mało kto, mógł się spodziewać, że wygrana w tym meczu przyjdzie jej tak łatwo! Pełna w tym zasługa gry reprezentantki Niemiec, która nie dała jakichkolwiek szans młodszej oponentce. Kerber błyskawicznie stonowała jej zapały, świetnie radziła sobie przy własnym podaniu, co było kluczowe w kontekście osiągnięcia końcowego triumfu.

Była liderka rankingu WTA potrzebowała jedynie 63 minut, aby wygrać to spotkanie 6:3, 6:4. Kerber jest o krok od trzeciego wielkoszlemowego ćwierćfinału w tym sezonie – przeszkodzić jej w tego osiągnięciu będzie chciała wracająca do dobrej dyspozycji Belinda Bencić.

 

Maders 2018-07-07 18:27:40
TRANSMISJE
15.11, 13:00 Polsat Sport Nitto ATP Finals
15.11, 15:00 Polsat Sport Extra Nitto ATP Finals
15.11, 19:00 Polsat Sport Extra Nitto ATP Finals