Wimbledon: Łatwe zwycięstwo Nadala.

Hiszpan awansował już do czwartej rundy.

Rozstawiony z numerem pierwszy Rafael Nadal nie miał najmniejszych problemów, by awansować do czwartej rundy tegorocznego Wimbledonu. Hiszpan bardzo pewnie pokonał ALexa De Minaura 6:1, 6:2, 6:4, dzięki czemu po dwóch godzinach i 4 czterech minutach może koncentrować się przed kolejną potyczką.

Nie było wątpliwości kto i dlaczego jest faworytem tego spotkanie i od samego początku Rafael Nadala robił po prostu swoje. Z drugiej strony było widać ogromne nerwy i tremę młodego Australijczyka, który przez pierwsze dwa sety zupełnie sobie nie radził. Zdołał wygrać w nich kolejno jeden i dwa gemy, co sprawiło, że po 69 minutach było już 2:0.

Więcej walki pojawiło się już w trzeciej odsłonie meczu, gdzie De Minaur lepiej pilnował swojego podania. Co prawda Hiszpan od połowy seta kontrolował grę po przełamaniu, jednak młodszy rywal grał ambitnie. Przełożyło się na to na okazję do powrotu, ale Rafa był zbyt mocny w tym starciu i zakończył ten mecz 6:4.

W 4. rundzie rywalem Rafaela Nadala będzie Fabio Fognini lub Jiri Vesely.