Ostapenko zakończyła sen Diatchenko

Kolejne tenisistki awansowały do czwartej rundy Wimbledonu.

O Vitalii Diatchenko zrobiło się głośno po tym, jak na inaugurację rywalizacji w wielkoszlemowym Wimbledonie okazała się lepsza od Marii Sharapovej. Rosjanka w sobotę stanęła do walki o pierwszą w karierze czwartą rundę imprezy wielkoszlemowej, ale powstrzymała ją świetnie dysponowana Jelena Ostapenko.

Reprezentantka Łotwy nie zamierzała się „patyczkować” z niżej notowaną oponentką – pierwszy set wygrała błyskawicznie, nie tracąc w nim ani jednego gema! Natomiast druga partia była bardziej wyrównana, ale nie przeszkodziło to Ostapenko w triumfie w dwóch setach – 6:0, 6:4. Ostapenko, która na Wimbledonie jest rozstawiona z „12”, o ćwierćfinał zagra z Darią Gavrilovą bądź Aliaksandrą Sasnovich.

Zwycięski marsz po londyńskich trawnikach kontynuuje Alison van Uytvanck, która awansowała już do czwartej rundy Wimbledonu! Belgijka w sobotę sprawiła kolejną niespodziankę i niezwykle pewnie pokonała Anett Kontaveit 6:2, 6:3. Aktualnie 47. zawodniczka rankingu WTA w meczu, którego stawką będzie awans do 1/4 finału, zmierzy się z rozstawioną z numerem „14” Daryą Kasatkiną. Rosjanka w sobotnim meczu wygrała z Ashleigh Barty 7:5, 6:3.