Linette gościła w Dzień Dobry TVN

Linette gościła w Dzień Dobry TVN

Reprezentantka Polski była gościem śniadaniowego programu DDTVN.


Magda Linette dała się poznać szerszemu gronu fanów sportu – wszystko za sprawą wizyty w programie „Dzień dobry TVN”. Na samym starcie prezenterka TVN, Kinga Rusin, zapytała drugą rakietę polski o to, jak ocenia swoje szanse, aby w najbliższym czasie w rankingu WTA zbliżyła się do najlepszej polskiej tenisistki, czyli Agnieszki Radwańskiej.

W tym roku już byłam 55. na świecie, ale w tenisie tak jest, że jeden tydzień może spowodować duży spadek. Wszystkie zawodniczki, które są w TOP 100 znają się bardzo dobrze, dlatego w meczach pomiędzy nimi wiemy, czego można się spodziewać. Było to widać w moim ostatnim meczu z Yulią Putintsevą.

Linette poruszyła także problem, którym jest wsparcie, a raczej jego brak, tenisistów na początku ich drogi sportowej. – Nie wiem jak to jest w innych sportach, ale w tenisie, szczególnie na początku drogi, nie można liczyć na jakiekolwiek wsparcie, Wyjazdy, turnieje, treningi – wszystko trzeba finansować indywidualnie. Także trudniej jest pogodzić grę z nauką w szkole. Na dobrą sprawę można powiedzieć, że na świecie jest wyłącznie kilkanaście osób – Rafael Nadal, Serena Williams, czy Roger Federer – które zarabiają na tenisie godne pieniądze – kontynuowała poznanianka.

Maders 2018-07-08 23:44:54
TRANSMISJE
18.02, 12:00 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships
18.02, 20:30 Polsat Sport Rio Open
18.02, 23:00 Polsat Sport Rio Open
19.02, 00:10 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships
19.02, 06:00 Polsat Sport Extra Brasil Open
19.02, 08:00 TVP Sport Dubai Duty Free Tennis Championships