Awans Kerber, Goerges i Kasatkiny w Londynie

Angelique Kerber po raz pierwszy wygrała z Belindą Bencic.

Finalistka Wimbledonu 2016 w czwartej rundzie tegorocznej edycji zmierzyła się z Belindą Bencic. Do tej pory Szwajcarka prowadziła w bilansie ich spotkań 4-0. Dziś jednak mocniejsza okazała się Niemka polskiego pochodzenia. Angelique Kerber potrzebowała godziny i 50 minut, aby zamknąć mecz za pomocą drugiej piłki meczowej wynikiem 6/3, 7/6 (5). Teraz na jej drodze stanie Daria Kasatkina.

14. w rankingu WTA Rosjanka przegrała pierwszego seta z Alison Van Uytvanck 6/7 (6). W drugim bardzo szybko została przełamana, ale później zmobilizowała się i przejęła kontrolę nad przebiegiem starcia. Ostatecznie zawodniczka urodzona w Togliatti triumfowała 6/7 (6), 6/3, 6/2 i jednocześnie zameldowała się w drugim wielkoszlemowym ćwierćfinale w swojej karierze.

Angelique Kerber i Daria Kastkina stoczą już siódmy wspólny pojedynek. Na razie obie dysponują trzema wygranymi. W tym sezonie najpierw zagrały w Indian Wells, gdzie lepsza była 21-latka. Później spotkały się w Eastbourne, gdzie dwukrotna triumfatorka imprez wielkoszlemowych zrewanżowała się za porażkę poniesioną podczas BNP Paribas Open.

Dobrze zaprezentowała się dziś 13. w światowej klasyfikacji Julia Goerges. Reprezentantka Niemiec bez większych problemów pokonała Donnę Vekic w dwóch odsłonach 6/3, 6/2. Panie spędziły na korcie zaledwie godzinę i 15 minut. Tym samym tenisistka pochodząca z Bad Oldesloe po raz pierwszy stanie przed szansą awansu do półfinału imprezy wielkoszlemowej w grze pojedynczej.

W 1/4 finału Wimbledonu powalczy z rozstawioną z numerem 20 Kiki Bertens, która niespodziewanie wyeliminowała Karolinę Pliskovą. To będzie ich trzecie zmierzenie. Do tej pory Holenderka jeszcze nigdy nie przegrała ze starszą przeciwniczką.