Djokovic i Anderson w 1/4 finału Wimbledonu

Meczu nie dokończyli Juan Martin del Potro i Gilles Simon.

Zacięty bój stoczyli Kevin Anderson i Gael Monfils. Zawodnicy grali przez 3 godziny i 30 minut. Obaj prezentowali tenis na wysokim poziomie, ale w decydujących momentach mocniejszy był 32-latek urodzony w Johannesburgu. Ostatecznie 8. w rankingu ATP południowoafrykański tenisista zamknął starcie za pomocą pierwszej piłki meczowej wynikiem 7/6 (4), 7/6 (2), 5/7, 7/6 (4).

Tym samym po raz pierwszy w swojej karierze awansował do ćwierćfinału Wimbledonu. Kolejnym przeciwnikiem turniejowej 8 będzie Roger Federer. To będzie ich piąte zmierzenie. Do tej pory zwycięzca 20. imprez wielkoszlemowych jeszcze nigdy nie przegrał z młodszym rywalem. Ich ostatni pojedynek miał miejsce trzy lata temu podczas ATP World Tour Masters 1000 Cincinnati, gdzie Szwajcar stracił zaledwie dwa gemy.

Dalej gra również obecnie 21. w światowej klasyfikacji Novak Djokovic. Serb, który występuje na tych kortach z numerem 12, powoli wraca do dawnej formy i z każdym rozegranym meczem w Londynie coraz lepiej prezentuje się na korcie. Trzykrotny mistrz Wimbledonu w czwartej rundzie w trzech setach rozprawił się z Karenem Khachanovem 6/4, 6/2, 6/2.

Teraz o wejście ósmego półfinału tej imprezy w swojej karierze powalczy z rozstawionym z numerem 24 Keim Nishikorim, który w czterech odsłonach wygrał z Ernestsem Gulbisem. Na razie 31-letni Serb prowadzi w bilansie ich zmierzeń 13-2. To będzie ich trzecie spotkanie w tym sezonie. Japończyk postara się wygrać z Serbem po raz pierwszy od 2014 roku.

Meczu nie dokończyli Juan Martin del Potro i Gilles Simon. Przy stanie 7/6 (1), 7/6 (5), 5/7 dla Argentyńczyka spotkanie zostało wstrzymane z powodu mroku. Jutro ponownie panowie wyjdą na kort. Na zwycięzcę tej batalii już czeka Rafael Nadal. Hiszpan po siedmioletniej przerwie ponownie wszedł do 1/4 finału Wimbledonu.