Ostapenko, Cibulkova i Giorgi są w 1/4

Jelena weszła do ćwierćfinału Wimbledonu po raz drugi w karierze.

Jelena Ostapenko powtórzyła swój najlepszy wynik z kortów Wimbledonu. Triumfatorka French Open 2017 podobnie jak w ubiegłym sezonie melduje się w ćwierćfinale tej prestiżowej imprezy. 21-latka z Rygi w czwartej rundzie zmierzyła się z Aliaksandrą Sasnovich.

Pogromczyni Petry Kvitovej [8] i Darii Gavrilovej [26] zdołała w poniedziałek nawiązać zaciętą walkę z Łotyszką tylko w otwierającej partii. Obydwie zawodniczki zdobyły w tym secie po 3 przełamania i odsłona zakończyła się dodatkową rozgrywką.

Słabsza była w niej 24-latka z Mińska, która zdobyła w tym secie zaledwie o 3 punkty mniej. Nakręcona Jelena w następnej odsłonie nie oddała Aliaksandrze ani jednego gema i wygrała ten mecz 7/6 (4), 6/0. Sasnovich jeszcze nigdy nie udało się pokonać Ostapenko.

Za swój debiut w czwartej rundzie w imprezie wielkoszlemowej Białorusinka zapisze na swoim koncie £163,000 i 240 punktów. Tymczasem 12. rakieta świata już o półfinał zagra z Dominiką Cibulkovą. Finalistka Australian Open 2014 dosyć szybko rozprawiła się tego dnia z Su-Wei Hsieh 6/4, 6/1.

Su-Wei w drodze do czwartej rundy była nieoczekiwanie lepsza od Simony Halep [1]. Ostapenko i Cibulkova spotkają się na korcie po raz trzeci. Dwa poprzednie pojedynki padały łupem 29-letniej Słowaczki. W ćwierćfinale zameldowała się również Camila Giorgi.

Sklasyfikowana na 52. miejscu w rankingu WTA Włoszka potrzebowała godziny i 30 minut, żeby wygrać z Ekateriną Makarovą w 2 partiach 6/3, 6/4. Serena Williams [25] albo Evgeniya Rodina będzie kolejną rywalką Giorgi. Mecz tych pań zaplanowany jest na godzinę 16:00.