Serena zagra o półfinał Wimbledonu

Amerykanka awansowała w Londynie do trzynastego ćwierćfinału.

W poniedziałek wejście do ćwierćfinału Wimbledonu walczyły dwie mamy: Serena Williams [25] i Evgeniya Rodina. Konfrontacja rozpoczęła się po myśli dużo bardziej utytułowanej Amerykanki. Grająca w Londynie z meczu na meczu coraz lepiej Serena prezentowała się tego dnia na korcie naprawdę nieźle.

Wielokrotna triumfatorka imprez wielkoszlemowych sprawnie zapisywała na swoim koncie kolejne punkty, dzięki czemu dwukrotnie przełamała notowaną poza TOP 100 Rosjankę i po 30 minutach wyszła pewnie na prowadzenie 1:0 w setach.

W drugiej odsłonie Evgeniya już w drugim gemie została przełamana przez Serenę, ale tym razem zdołała odrobić te straty i serwowała, żeby wyrównać wynik na po 3. Młodsza z sióstr Williams nie oddała jej już jednak ani jednego gema. Obecnie 181. w rankingu WTA Amerykanka pokonała Rodinę w 2 odsłonach 6/2, 6/2.

Był to pierwszy pojedynek tych tenisistek. Następną przeciwniczką 36-latki będzie niespodziewana ćwierćfinalistka, Camila Giorgi. Serena i Camila zagrają ze sobą po raz czwarty. Do tej pory Włoszce jeszcze nigdy nie udało się wygrać z byłą liderką światowej klasyfikacji.

Pomimo przegranej 29-latka z Moskwy może być zadowolona z tego wyniku, ponieważ czwarta runda to dla niej najlepszy rezultat w turniejach wielkoszlemowych. Za udział otrzyma £163,000 i 240 punktów, dzięki którym powróci do najlepszej setki.