Bolesna porażka Matkowskiego i Erlicha

Polak i jego izraelski partner byli o krok od awansu do kolejnej rundy Wimbledonu.

Marcin Matkowski oraz Jonathan Erlich na trzeciej rundzie zakończyli zmagania w wielkoszlemowym Wimbledonie. Poniedziałkowa porażka jest szczególnie bolesna, bowiem reprezentant Polski oraz jego izraelski partner prowadzili nawet 2-0 w setach.

Matkowski oraz Erlich nie mogli sovie wymarzyć lepszego początku tego pojedynku – premierowa partia pewnie padła ich łupem, a w kolejnym secie okazali się lepsi po tie-breaku. Potem zaczęły się schody. Artem Sitak i Divij Sharan doszli do głosu i ewidentnie nabrali wiatru w żagle. Poskutkowało to tym, że Nowozelandczyk i Hindus najpierw odrobili straty, a następnie okazali się lepsi w decydującej partii.

Poniedzialkowe starcie tych par trwało trzy godziny oraz 53 minuty – po tym czasie Sharan oraz Sitak mogli się cieszyć z wygranej 1:6, 6:7(3), 6:4, 6:4, 6:4. Matkowski i Erlich za dojście do trzeciej rundy zainkasują po 180 punktów do deblowego rankingu ATP.