Wimbledon: Nadal wciąż bez straty seta

Hiszpan zameldował się w najlepszej "ósemce" Wimbledonu.

Rafael Nadal zrobił kolejny krok w stronę finału wielkoszlemowego Wimbledonu – reprezentant Hiszpanii, który w londyńskich zmaganiach jest rozstawiony z numerem dwa, w poniedziałek nie miał problemów z osiągnięciem wygranej. Lider rankingu ATP w meczu czwartej rundy w trzech partiach uporał się z dużo mniej doświadczonym Jiri’m Vesely’m.

Patrząc od strony zawodnika z Manacor – dwie pierwsze odsłony przebiegły bezproblemowo dla niego. Nadal w początkowej fazie wychodził na prowadzenie z przełamaniem, które następnie utrzymywał. Inne oblicze miał trzeci set, w którym nieoczekiwanie jako pierwszy przełamanie zdobył Vesely. Radość reprezentanta Czech jednak nie trwała zbyt długo, gdyż jego wyżej notowany rywal odpowiedział na to błyskawicznie i zdobył breaka powrotnego. Był to przełomowy moment, bowiem Nadal wtedy ponownie nabrał wiatru w żagle i za sprawą kolejnego przełamania zapewnił sobie końcowy triumf.

Aktualnie najlepszy zawodnik świata potrzebował jedną godzinę oraz 56 minut, aby pokonać młodszego rywala 6:3, 6:3, 6:4. Tym samym Nadal po raz pierwszy od 2011 roku (wtedy doszedł do finału) zameldował się w ćwierćfinale wielkoszlemowego Wimbledonu. Jego rywalem w meczu, którego stawką będzie awans do półfinału, będzie lepszy w starciu Juana Martina del Potro z Gillesem Simonem.