Jedenasty półfinał Wimbledonu dla Sereny

Camila Giorgi była rywalką Amerykanki w ćwierćfinale londyńskiej imprezy.

O półfinał tegorocznej edycji Wimbledonu Serena Williams [25] zagrała we wtorek z notowaną na 52. miejscu w rankingu WTA Camilą Giorgi. Niespodziewanie lepiej to spotkanie rozpoczęła 26-letnia Włoszka. Camila przełamała dużo bardziej utytułowaną rywalkę i dzięki temu wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Wielokrotna triumfatorka imprez wielkoszlemowych miała w tej partii wypracowanych 5 break-pointów, ale nie zdołała wykorzystać żadnego z nich. W drugiej odsłonie sytuacja się odwróciła. Serena rozkręciła się i to jej łupem padała większość punktów.

Giorgi nie potrafiła jej zatrzymać i po 71 minutach doszło do wyrównania w setach na po 1. W decydującej odsłonie byłej liderce rankingu WTA wystarczył jeden gem wygrany przy podaniu młodszej o 10 lat Włoszki, żeby po niecałych 2 godzinach wygrać tę konfrontację w 3 partiach 3/6, 6/3, 6/4.

Julia Goerges [13] będzie przeciwniczką Sereny w jedenastym dla niej półfinale brytyjskiej imprezy. Niemka pokonała tego dnia Kiki Bertens [20] 3/6, 7/5, 6/1. Tymczasem Camila za swój pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał otrzyma £281,000 i 430 punktów, dzięki którym od poniedziałku zostanie 34. rakietą świata.