Juan Martin del Potro ostatnim ćwierćfinalistą

Triumfator US Open 2009 melduje się w 1/4 londyńskich zmagań.

Przeciwnikiem rozstawionego z numerem 5 Juana Martina del Potro w czwartej rundzie tegorocznej edycji Wimbledonu był notowany na 53. lokacie w rankingu ATP Gilles Simon. Panowie stoczyli zaciętą walkę o pozostanie w tej prestiżowej imprezie.

Do rozstrzygnięcia dwóch pierwszych partii potrzebne były tie-breaki, w których mocniejszy się okazał się 29-latek z Tandil, dzięki czemu po godzinie i 23 minutach wyszedł na prowadzenie 2:0.

Francuz mimo wszystko nie poddał się, zaczął popełniać mniej błędów, wykorzystał również moment słabszej gry Argentyńczyka i to jego łupem padła trzecia odsłona. Wydawało się jednak, że to Juan Martin awansuje dalej, bowiem wypracował sobie w czwartej partii przy wyniku 5/4 aż cztery piłki meczowe.

Wtedy doszło do kolejnego zwrotu akcji. Simon przedłużył losy tej konfrontacji doprowadzając do dodatkowej rozgrywki. W niej bardziej utytułowany 29-latek stracił 5 punktów i to on wygrał ten mecz 7/6 (1), 7/6 (5), 5/7, 7/6 (5). Było to ósme starcie tych zawodników i piąty triumf del Potro nad Simonem.

Spotkanie czwartej rundy tych tenisistów rozpoczęło się w poniedziałek i zostało przerwane z powodu ciemności. Teraz już o półfinał Juan Martin zagra z Rafaelem Nadalem [2].

Hiszpan poprzedniego dnia w czwartej rundzie wyeliminował Jiriego Vesely’ego 6/3, 6/3, 6/4. Tymczasem najlepszym wynikiem 33-latka z Nicei z londyńskich kortów pozostaje ćwierćfinał z 2015 roku. Za ten występ otrzyma 180 punktów i £163,000.