Wimbledon: Świątek w trzeciej rundzie

Wimbledon: Świątek w trzeciej rundzie

Polka zrobiła kolejny krok w stronę decydujących faz Wimbledonu.


Wtorek był dniem, w którym na Wimbledonie rywalizowali polscy juniorzy, czyli Daniel Michalski oraz Iga Świątek – po ich meczach w zmaganiach o tytuł pozostała już wyłącznie Świątek, która pewnie pokonała swoją rywalkę. Natomiast drugi Polak nie zdołał sprawić niespodzianki w starciu z wyżej notowanym oponentem.

Świątek we wtorkowym spotkaniu drugiej rundy zmierzyła się z Simoną Waltert. Reprezentantka Szwajcarii nie rozpoczęła tego meczu zbyt dobrze, gdyż w premierowej odsłonie było ją stać wyłącznie na wygranie jednego gema. Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga partia, w której doszło do tie-breaka – w nim jednak swoją wyższość potwierdziła Świątek, która zarazem wygrała ten mecz 6:1, 7:6(2). Jej środową rywalką w starciu, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału, będzie Clara Burel.

Natomiast wspomniany w pierwszym akapicie Michalski przegrał z Nicolasem Meiją. Polak dobrze zaprezentował się w secie otwarcia, ale gładko przegrał go po tie-breaku. Później naszemu rodakowi zabrakło sił i druga partia była niezwykle jednostronna.

Maders 2018-07-10 22:50:47
TRANSMISJE
15.11, 13:00 Polsat Sport Nitto ATP Finals
15.11, 15:00 Polsat Sport Extra Nitto ATP Finals
15.11, 19:00 Polsat Sport Extra Nitto ATP Finals