Rosolska i Spears w półfinale Wimbledonu

Rosolska i Spears w półfinale Wimbledonu

W ćwierćfinale ich rywalkami były Kristina Mladenovic i Timea Babos.


Alicja Rosolska i Abigail Spears kontynuują dobrą passę na nawierzchni trawiastej. Panie niedawno zdobyły tytuł w Nottingham, a później poleciały do Londynu. W pierwszej rundzie Wimbledonu bez większych problemów uporały się z Evą Hrdinovą i Giulianą Olmos.

W kolejnej rundzie nieoczekiwanie wyeliminowały rozstawione z numerem 5 Latishę Chan i Shuai Peng. W trzeciej fazie turnieju ponownie zaskoczyły i okazały się mocniejsze od Kiki Bertens i Johanny Larsson, które występowały z numerem 9. Natomiast w ćwierćfinale ich rywalkami były najwyżej rozstawione zawodniczki – Kristina Mladenovic i Timea Babos.

Polka i Amerykanka bardzo dobrze zaprezentowały się na korcie. Nasza reprezentantka i jej partnerka potrzebowały godziny i 27 minut, aby zamknąć mecz za pomocą pierwszej piłki meczowej wynikiem 7/6 (2), 6/3. Tym samym triumfatorki tegorocznej edycji Australian Open pożegnały się z londyńską imprezą.

W ćwierćfinale Alicja Rosolska i Abigail Spears zmierzą się z Tatjaną Marią i Heather Watson lub Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą. Czeszki, które okazały się niepokonane podczas Rolanda Garrosa, są rozstawione z numerem 3.

karo 2018-07-11 14:10:09
TRANSMISJE
17.02, 15:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
17.02, 19:00 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament