Wimbledon: Novak Djokovic wszedł do półfinału

Rywalem Serba w ćwierćfinale był rozstawiony z numerem 24 Kei Nishikori.

Novak Djokovic kontynuuje dobrą passę. 21. w światowej klasyfikacji Serb o wejście ósmego półfinału Wimbledonu w swojej karierze walczył z rozstawionym z numerem 24 Keim Nishikorim. Do tej pory 31-latek prowadził w bilansie ich zmierzeń 13-2. To było ich trzecie spotkanie w tym sezonie.

Pierwsza odsłona potoczyła się dość szybko. Na otwarcie panowie wzajemnie się przełamali. Później dawny lider rankingu ATP jeszcze raz wygrał przy gemie serwisowym młodszego rywala i utrzymał tę przewagę. Po 38 minutach turniejowa 12 zamknęła otwierającą partię wynikiem 6/3.

W drugim secie lepiej zaprezentował się finalista US Open 2014. 28. w rankingu ATP Kei Nishikori przejął kontrolę nad przebiegiem spotkania i objął wysokie prowadzenie 4/1. Novak Djokovic, który jeszcze niedawno zmagał się z kontuzją łokcia, nie był w stanie odrobić straconego podania i tym samym przegrał drugą odsłonę 3/6.

W kolejnych dwóch partiach dominował tenisista urodzony w Belgradzie. Do końca pojedynku zwycięzca 12 turniejów wielkoszlemowych oddał swojemu rywalowi zaledwie cztery gemy. Po 2 godzinach i 38 minutach zakończył ćwierćfinałowe zmierzenie za pomocą pierwszej piłki meczowej wynikiem 6/3, 3/6, 6/2, 6/2.

O awans do finału zagra z Rafaelem Nadalem lub Juanem Martinem del Potro. Natomiast 28-letni Kei Nishikori za udział w ćwierćfinale otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości £281,000 oraz 360 punktów. Japończyk po raz pierwszy w swojej karierze wystąpił w 1/4 finału Wimbledonu.