Wimbledon: Pięciosetówka dla Nadala

Po trudnym meczu reprezentant Hiszpanii awansował do półfinału.

Po tym, jak Roger Federer pożegnał się z wielkoszlemowym Wimbledonem, mogło się wydawać, że do większej niespodzianki dojść już nie może – faktycznie – nie doszło, ale było niej niezwykle blisko. Krok od porażki w ćwierćfinale był Rafael Nadal, który ostatecznie skruszył opór świetnie dysponowanego Juana Martina del Potro.

Już początek tego spotkania wskazywał, że będzie to trudna przeprawa dla reprezentanta Hiszpanii – pomimo to jednak udało mu się triumfować w premierowej odsłonie. Gorzej było później, bowiem w tie-breaku drugiego seta lepszy okazał się zawodnik z Tandil. To natchnęło go do walki, przez co także w trzecim secie triumfował, co pozwoliło mu wyjść na prowadzenie. Gdy zaczęło pachnąć niespodzianką, do głosu doszedł Nadal. Lider rankingu ATP poprawił swoją grę, natomiast del Potro wyraźnie brakowało sił. To poskutkowało tym, że tenisista z Manacor wpierw wyrównał stan gry, a następnie mógł się cieszyć z końcowego triumfu.

Cztery godziny oraz 52 minuty – tyle Nadal potrzebował, aby pokonać argentyńskiego rywala 7:5, 6:7(7), 4:6, 6:4, 6:4. Tym samym reprezentant Hiszpanii po raz szósty w karierze awansował do półfinału Wimbledonu – w poprzednich przypadkach za każdym razem awansował także do finału. W tegorocznej edycji przeszkodzić mu w tym będzie chciał Novak Djoković.