Federer: W pewnym momencie straciłem kontrolę

Reprezentant Szwajcarii wypowiedział się po środowej porażce.

Rzadko się zdarza, aby Roger Federer przegrywał mecze od stanu 2-0 w setach – jeden z tych nielicznych przypadków miał miejsce w środę, kiedy to reprezentant Szwajcarii będąc krok od triumfu z Kevinem Andersonem to spotkanie przegrał.

– Pierwszy set był świetny – mówił na konferencji prasowej. – Odczytywałem jego serwis, przez co on nie posyłał wielu asów i był zmuszany przeze mnie do wymian. Dobrze czułem się w grze z linii końcowej. Byłem agresywny i zmieniałem rytm akcji. Wszystko działało. Ale potem nie potrafiłem go zaskoczyć. A to jest złe uczucie.

Popularny „Maestro” zdradził, że w tym meczu było kilka punktów zakończonych na jego niekorzyść, które mogły zadecydować o takim, a nie innym wyniku. –  W pewnym momencie straciłem kontrolę nad meczem, ale nie jestem w stanie dokładnie określić, kiedy. Podczas pojedynku jest wiele małych punktów, które mają wpływ na końcowy wynik. Być może była to niewykorzystana piłka meczowa? Może sytuacja, kiedy zostałem przełamany przy stanie 5:5 w trzecim secie? – kontynuował.

Federer po raz piąty w karierze przegrał mecz, w którym prowadził 2-0 w setach. – o rozczarowujące, kiedy przegrywasz, choć zdobyłeś dwa pierwsze sety i masz meczbola w trzecim. Nie mogłem znaleźć sposobu, by zmusić go do pomyłek. Podczas treningu i rozgrzewki czułem się dobrze, ale w czasie gry nie byłem w stanie podnieść swojego poziomu wtedy, kiedy tego potrzebowałem. Co gorsze, nawet nie czułem, że to może nastąpić. A to mogło zrobić różnicę. Poza pierwszym setem, był to mój zły mecz. To był jeden z tych dni i tych pojedynków, kiedy masz nadzieję, że przetrwasz.

Wicelider rankingu ATP ku uciesze swoich fanów zdradził, że jego celem jest występ na Wimbledonie w przyszłym roku. – Moim celem jest powrót w przyszłym roku, bo uwielbiam tu być. W Wimbledonie panuje dobra atmosfera i świetnie się tutaj czuję z rodziną. Mam stąd wspaniałe wspomnienia. Wygrywali tutaj wszyscy moi bohaterowie z dzieciństwa, dlatego za każdym razem, gdy tu wracam, chcę być taki, jak oni. Nie chcę nazywać tego „niedokończonym biznesem”. Uważam, że w przeszłości robiłem tu świetne interesy. Jestem po prostu rozczarowany – zakończył.