Wimbledon: Williams drugą finalistką

Wimbledon: Williams drugą finalistką

Amerykanka w czwartek stanęła na wysokości zadania


Serena Williams dołączyła do Angelique Kerber, z którą zmierzy się w finale tegorocznej edycji wielkoszlemowego Wimbledonu. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych w półfinale okazała się lepsza od rodaczki Kerber – Julii Goerges.

Byla liderka rankingu WTA była faworytką tego spotkania – nie tylko ze względu na obecną formę, ale także dlatego, że Williams jest zdecydowanie bardziej doświadczona – najlepszym potwierdzeniem niech będzie fakt, że Niemka dopiero po raz pierwszy w karierze stanęła przed szansą awansu do finału imprezy wielkoszlemowej, a dla Williams była to jedna z wielu okazji. Było widać to na korcie – młodsza z sióstr Williams od samego początku zdominowała rywalizację, dzięki czemu pewnie wygrała premierową odsłonę. Natomiast druga partia była bardziej wyrównana, lecz górą i tak była faworyzowana Williams.

Ostatecznie Amerykanka wygrała to spotkanie 6:2, 6:4 i awansowała do finału Wimbledonu. Warto odnotować, że dla Williams to pierwszy finał imprezy wielkoszlemowej od Australian Open 2017.

Maders 2018-07-12 17:38:58
TRANSMISJE
19.11, 06:00 Polsat Sport Extra Nitto ATP Finals
19.11, 16:30 Polsat Sport Extra Nitto ATP Finals