Wimbledon: Bryan i Sock z tytułem.

Amerykanie triumfują na kortach trawiastych Wimbledonu.

Mike Bryan i Jack Sock okazali się lepsi w finałowej rywalizacji tegorocznej edycji Wimbledonu. Amerykanie pokonali po bardzo wyrównanej walce pokonali Ravena Klaasena i Michaela Venusa 6:3, 6:7, 6:3, 5:7, 7:5 po 3 godzinach i 39 minutach, dzięki czemu to oni sięgnęli po ten cenny tytuł.

Finałowe spotkanie nie miało faworytów i jak można było się spodziewać, był to bardzo wyrównany mecz. Prowadzenie objęli jednak Amerykanie, którzy dość pewnie wygrali pierwszą partię, tak samo było również w przypadku trzeciej, jednak za każdym razem Afrykaner i Nowozelandczyk odrabiali straty, co doprowadziło do piątego seta.

W decydującej odsłonie meczu obie pary miały okazje do przełamanie i objęcia prowadzenia, lecz to Mike Bryan i Jack Sock byli skuteczniejsi w tym elemencie, co dało im „brejka” na 6:5, po czym bardzo pewnie zakończyli ten mecz po pierwszej piłce meczowej.

Dla 40-letniego Mike’a jest to 17. wielkoszlemowy tytuł, natomiast dla Jacka Socka to drugi triumf, po oby dwa sięgnął właśnie na Wimbledonie.