Wimbledon: Triumf Krejcikovej i Siniakovej.

Pewne zwycięstwo Czeszek w finale.

Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova wygrały drugi z rzędu tytuł wielkoszlemowy. Tym razem w finale tegorocznej edycji Wimbledonu okazały się lepsze od Nicole Melichar i Kvity Peschke 6:4, 4:6, 6:0 i po godzinie i 32 minutach triumfowały w Londynie kontynuując swoją świetną passę z French Open.

W finale gry podwójnej pań faworytkami były oczywiście Czeszki i choć, nie były „pewniaczkami” do zwycięstwa, to od początku prezentowały się nieco lepiej. Dało im to o jedno przełamanie więcej, które pozwoliło zwyciężyć pierwszą partię 6:4 i objąć prowadzenie w całym meczu.

Drugi set zaczął się już zdecydowanie lepiej dla rywalek, które szybko objęły prowadzenie z przewagą przełamania i choć straciły serwis, to jeszcze raz dokonały „brejka” i zdołały wyrównać stan rywalizacji. Decydująca odsłona meczu należała już do Krejcikovej i Siniakovej, które zdominowały tę rozgrywkę i grając poziom wyżej od przeciwniczek zamknęły ten mecz bez straty gema.

Zwycięstwo Czeszek na Roland Garros i Wimbledonie jest pierwszym takim przypadkiem od 2003 roku, kiedy to te same turnieju wygrywały Kim Clijsters oraz Ai Sugiyama.