Bastad: Ferrer nie obroni tytułu

Hiszpan nie powtórzy zeszłorocznego wyniku.

Ostatnie miesiące w wykonaniu Davida Ferrera nie należą do najlepszych, ale właśnie ubiegłoroczny turniej rangi ATP 250 w Bastad mógł być uważany za przełomowy moment, gdyż Hiszpan po dłuższej przerwie sięgnął po końcowy triumf w zawodach tej rangi. Po czwartkowych meczach wiadomo już, że Ferrer tytułu nie obroni.

Jego nieoczekiwanym pogromcą w drugiej rundzie okazał się Casper Ruud. Reprezentant Norwegii bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie i po wyrównanej premierowej partii wysunął się na prowadzenie – to dodało mu wiatru w żagle, dzięki czemu zakończył ten pojedynek w dwóch partiach. Ćwierćfinałowym rywalem młodego zawodnika będzie rozstawiony z numerem cztery Richard Gasquet. Francuz czwartkowy mecz rozpoczął kiepsko, bowiem gładko przegrał premierową odsłonę z Gerardem Melzerem. Później jednak było zdecydowanie lepiej i triumfował 1:6, 6:3, 6:1.

Ostatnią parę w 1/4 finału utworzyli Fabio Fognini oraz Federico Delbonis. Ten pierwszy w trzech setach wygrał z Eliasem Ymerem, natomiast Argentyńczyk pokonał Johna Millmana 6:4, 6:3.