Atlanta: Szybka wygrana Hurkacza.

Polak awansował do 2. rundy eliminacji.

Rozstawiony z numerem drugim Hubert Hurkacz awansował do 2. rundy eliminacji do turnieju ATP 250 w Atlancie. Reprezentant Polski nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Ilji Marchenko i z wynikiem 6:1, 6:1 po godzinie i 5 minutach jest o krok od awansu do turnieju głównego.

Polski tenisista był faworytem tego spotkania i od początku spotkania prezentował się bardzo pewnie, już w pierwszym gemie serwisowym rywala miał szansę na przełamanie, lecz to musiało poczekać nieco dłużej. Od stanu 1:1 wygrał kolejne 5 gemów, dzięki czemu po 34 minutach było już 1:0.

W drugiej partii dominacji Hurkacza ciąg dalszy, lecz tym razem od początku wykorzystywał swoje szanse i szybko objął prowadzenie 4:0. Przy takim poziomie serwisu Polaka wydawało się niemożliwe, by ten mecz miałby się odwrócić. Już przy pierwszej piłce meczowej zakończył to spotkanie i z przytupem zameldował się w tournee po Stanach Zjednoczonych.

Rywalem Huberta w drugiej i ostatniej rundzie kwalifikacji będzie rozstawiony z „siódemką” Thanasi Kokkinakis, który również w dwóch setach pokonał swojego rywala i z pewnością będzie to ciężka przeprawa.