Ferrer myśli o zakończeniu kariery

Ferrer myśli o zakończeniu kariery

Reprezentant Hiszpanii zastanawia się nad porzuceniem kariery tenisowej.


David Ferrer to jeden z najlepszych oraz najbardziej regularniejszych tenisistów obecnej dekady – ostatnie miesiące jednak nie są dla niego najlepsze i gołym okiem widać spadek formy. To spowodowało, że 36-latek coraz poważniej rozmyśla nad powiedzeniem „stop” i zakończeniem tenisowej kariery.

– Ostatnie miesiące były dla mnie trudne i emocjonalne. Po występie w ćwierćfinale Pucharu Davisa urodził mi się syn. Po powrocie do gry nie odnoszę satysfakcjonujących rezultatów. Taka jest rzeczywistość i muszę ją zaakceptować. Nie podoba mi się, że muszę patrzeć na siebie jako na 60. tenisistę świata. Ale prawda jest taka, że mam już 36 lat – powiedział tenisista z Javei w jednym z wywiadów dla hiszpańskiego radia Cadena SER.

Hiszpan jeszcze nie wie, kiedy podejmie ostateczną decyzję, ale z każdym kolejnym dniem się do niej zbliża. – Nie chcę powiedzieć, że nastąpi to za dwa, cztery czy sześć miesięcy, ale ta część mnie odchodzi. Teraz gram bez żadnych oczekiwań i nie wywieram na siebie presji. Zauważam, że ta droga mojego życia dobiega kresu.

Ferrer nie ukrywa, że jednym z tego powodów są problemy zdrowotne. – Każdy trzysetowy mecz wiele mnie kosztuje. Mam kłopoty ze ścięgnami Achillesa i kiedy wstaję, praktycznie nie mogę wejść po schodach. Dlatego tu nie chodzi o tenis, a o moje zdrowie. Ostatnie lata są dla mnie ciężką próbą i to mnie martwi.

36-latek zdradził jakie ma plany na najbliższe tygodnie. Zaskoczeniem bez wątpienia jest fakt, iż w październiku zamierza zagrać w .. turnieju rangi ATP Challenger Tour. – Teraz mam przed sobą turnieje w Toronto i Cincinnati, gdzie pojadę z całą rodziną. Potem czeka mnie US Open, podczas którego będę żył, jakby był to dla mnie ostatni turniej wielkoszlemowy w karierze. W październiku wystąpię w challengerze w Monterrey. Będzie to mój ostatni start w turnieju tej rangi – kontynuował.

– Mam prawo decydować, czego chcę. W głowie mam wiele myśli. W przyszłym roku będę grał w turniejach, do których zostanę zaproszony. A co nastąpi później, to zobaczymy. Karierę chciałbym zakończyć w Hiszpanii – w Barcelonie lub w Madrycie – powiedział na zakończenie.

Maders 2018-07-28 13:16:16
TRANSMISJE
24.07, 06:00 Polsat Sport Extra Hamburg European Open
24.07, 11:30 Polsat Sport Hamburg European Open
24.07, 16:00 Polsat Sport Hamburg European Open
24.07, 21:00 Polsat Sport News Hamburg European Open
24.07, 22:30 Polsat Sport Extra Hamburg European Open