Lorenzi najlepszy w Sopocie

Włoch sięgnął po triumf w nadmorskim turnieju.

Końca dobiegła rywalizacja w zawodach rangi ATP Challenger Tour Sopot Open, który był rozgrywany na kortach ziemnych gdyńskiego klubu ARKA. Turniej został zdominowany przez doświadczonych zawodników – w związku z tym o tytuł pomiędzy sobą walczyli weterani światowych kortów – Paolo Lorenzi oraz Daniel Gimeno-Traver. Po meczu pełnym wzlotów i upadków po obu stronach ręce w geście końcowego triumfu mógł wznieść reprezentant Włoch.

Już premierowa odsłona pokazała, że żaden z nich nie odda swojemu rywalowi ani jednego punktu za darmo – pomimo, że Gimeno-Traver prowadził w niej 4:1 z dwoma przełamaniami, to jednak Lorenzi nie zamierzał tanio sprzedać skóry i został za to wynagrodzony. Nie tylko odrobił straty, ale także wygrał tego seta po tie-breaku.

Drugi set lepiej rozpoczął się dla reprezentanta Włoch, ale Gimeno-Traver natychmiast odpłacił się tym samym i odrobił straty. Następnie obaj tenisiści skupili się na własnym podaniu, przez co do rozstrzygnięcia potrzebna była rozgrywka tie-breakowa. W niej tym razem lepiej zaprezentował się Hiszpan, który nie zraził się wynikiem 2-5 – od tego stanu wygrał pięć punktów z rzędu!

Na jego nieszczęście nie udało mu się pójść za ciosem – w trzeciej, a zarazem decydującej partii, stroną przeważającą był Lorenzi, który ostatecznie wygrał ten mecz 7:6(2), 6:7(5), 6:3. Pojedynek trwał ponad trzy godziny, ale było warto, gdyż Lorenzi dzięki triumfowi w Sopot Open wróci do pierwszej setki rankingu ATP.